Valstybinė kultūros paveldo komisija sveikina su Tarptautine paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena

    Pradžia
  • Naujiena
  • Valstybinė kultūros paveldo komisija sveikina su Tarptautine paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena

Tarptautinės paminklų ir vietovių tarybos (ICOMOS) iniciatyva balandžio 18-oji paskelbta Tarptautine paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena ir minima jau virš 40 metų. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į žmonijos sukurto kultūros paveldo įvairovę visame pasaulyje, taip pat ir į jo pažeidžiamumą bei pastangas, reikalingas šio paveldo išsaugojimui. Šių metų Tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dienos tema – stichinių nelaimių ir karinių konfliktų poveikis paveldui, bei jo atkūrimo galimybės remiantis Venecijos chartija.
Valstybinė kultūros paveldo komisija sveikina paveldosaugininkus, paveldo puoselėtojus, paveldo objektų savininkus, paveldo apsaugos sprendimų priėmėjus ir visus, kuriems svarbus paveldas, su šia ypatinga diena. Lietuvoje kultūros paveldas kol kas nesusiduria su stichinėmis nelaimėmis ir kariniais konfliktais, bet jam ne mažesnį pavojų kelia užsitęsę ir stringantys procesai, bėgantis laikas, priežiūros trūkumas, rūpestingo šeimininko nebuvimas.
Todėl manome, kad visiems susitikti ir kalbėtis apie paveldą būtina, o dar geriau yra šias kalbas paversti realiais sprendimais ir darbais. To ir linkime šiais metais!


Valstybinė kultūros paveldo komisija yra LR Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.