Paveldo komisija atkreipia dėmesį dėl Vilniaus senamiesčio kiemelių autentiškumo išsaugojimo

    Pradžia
  • Naujiena
  • Paveldo komisija atkreipia dėmesį dėl Vilniaus senamiesčio kiemelių autentiškumo išsaugojimo

Valstybinė kultūros paveldo komisija (toliau – Paveldo komisija) nori atkreipti dėmesį į visuomenės keliamus klausimus dėl Vilniaus senamiestyje, Pilies g. 8A esančių pastatų (buvusi Valerijono bursa ir Vilniaus kapitulos (ir vyskupų) buveinė)) bei jų kiemo kapitalinio remonto ir šio objekto autentiškumo išsaugojimo. Šiuo projektu numatoma keisti pastatų paskirtį: gyvenamoji paskirtis keičiama į maitinimo paskirtį.

Paveldo komisija raštu kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos, taip pat ir į Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinį skyrių, siekdama atkreipti dėmesį į šio objekto kapitalinio remonto projektinius pasiūlymus. Paveldo komisija prašo Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinį skyrių, gavus šį projektą patikrinimui, atkreipti ypatingą dėmesį į projekto sprendinius ir vertinti juos atsižvelgiant į Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimus bei į Vilniaus senamiesčiui (u.k. 16073), namui Pilies g. 8/Bernardinų g. 1, Vilniaus m. (u.k. 650) nustatytas ir Kultūros vertybių registre įregistruotas šios vietovės bei pavienio objekto vertingąsias savybes. Paveldo komisija atkreipia dėmesį, jog Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo apsaugos skyrius 2022-05-05 paveldosaugos požiūriu patikrino Gyvenamosios paskirties (6.3.) pastato, Pilies g. 8A, Vilniuje, keičiant paskirtį į maitinimo paskirties pastatą (7.5.) kapitalinio remonto projektinius pasiūlymus ir jiems pritarė (Reg. Nr. 22-59).

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra Seimo, LR Prezidento ir Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

Nuotraukos Rimanto Bitino