Minint Venecijos chartijos 60-ąsias metines – Paveldo komisijos posėdis duris atvėrusiuose Sapiegų rūmuose

    Pradžia
  • Naujiena
  • Minint Venecijos chartijos 60-ąsias metines – Paveldo komisijos posėdis duris atvėrusiuose Sapiegų rūmuose

Minint Venecijos chartijos 60-ąsias metines, gegužės 31 d. naujai atvertuose Sapiegų rūmuose vyko Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvažiuojamasis posėdis. Komisijos narius sutiko ir apie naujas veiklas pasakojo Sapiegų rūmų vadovė Gintautė Žemaitytė. Susitikimo metu ekskursiją vedė Kultūros pažinimo skyriaus vedėja Laura Misiūnaitė.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė doc. dr. Vaidutė Ščiglienė posėdyje teigė, kad Sapiegų rūmų atnaujinimas – tai įkvepiantis ir sektinas šiuolaikinio meno ir paveldo dermės pavyzdys.

Sapiegų rūmų kompleksas Vilniuje, Antakalnyje yra reikšmingas XVII a. nekilnojamojo kultūros paveldo objektas, kurio statiniai paskelbti kultūros paminklais. Paveldo komisija nuo 2005 m. skyrė ypatingą dėmesį Sapiegų rūmų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso išsaugojimo ir tvarkymo klausimams spręsti. Paveldo komisijos nariai siūlė išbraukti Sapiegų rūmus iš Vyriausybės nutarimu patvirtinto Privatizavimo objektų sąrašo, stebėjo šio komplekso apsaugos procesus, priėmė ne vieną sprendimą dėl Sapiegų rūmų ir parko ansamblio būklės bei galimybių jį pagerinti. Nuo 2018 m. Paveldo komisija dalyvavo Sapiegų rūmų pritaikymo procese, domėjosi ir teikė pastabas bei pasiūlymus Šiuolaikinio meno centro vizijai.

VKPK nuotrauka

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra LR Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.