Siūloma Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčią bei joje ir Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčioje esančius šoninius altorius įrašyti į Kultūros vertybių registrą

    Pradžia
  • Naujiena
  • Siūloma Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčią bei joje ir Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčioje esančius šoninius altorius įrašyti į Kultūros vertybių registrą

Valstybinė kultūros paveldo komisija siūlo Kultūros paveldo departamentui apsvarstyti galimybę Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčią ir joje bei Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčioje esančius šoninius altorius įrašyti į Kultūros vertybių registrą.

Kultūros paveldo departamentas kreipėsi į Valstybinę kultūros paveldo komisiją, prašydamas nuomonės dėl Kietaviškių Švč. Trejybės ir Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčiose (Elektrėnų sav.) esančių kilnojamųjų kultūros vertybių, registruotų Kultūros vertybių registre, kaip nekilnojamos, duomenų tikslinimo bei dėl kilnojamųjų kultūros vertybių, naujai siūlomų įrašyti į Kultūros vertybių registrą.

Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčia

Paveldo komisija posėdyje pritarė prašymui ir priėmė nutarimą. Komisija taip pat pasiūlė apsvarstyti galimybę į Kultūros vertybių registrą įtraukti ir galimai kultūrinę vertę turinčius daiktus – bažnyčių šoninius altorius.

Taipogi įvertinusi kilnojamųjų kultūros vertybių gausą Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčioje ir jos galimą architektūrinę ir sakralinę vertę, pasiūlė Kultūros paveldo departamentui apsvarstyti galimybę įtraukti  Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčią į Kultūros vertybių registrą.