Skelbiami nominantai „Paveldo DNR“ apdovanojimams

 

Valstybinės kultūros paveldo komisijos organizuojami apdovanojimai „Paveldo DNR“ sulaukė daugybės nominantų iš visos Lietuvos. Kandidatus trims kategorijoms – labiausiai kultūros paveldo srityje pasižymėjusiems žmonėms, geriausiai tvarkomiems objektams ir sėkmingiausioms iniciatyvoms – teikė Lietuvos savivaldybės ir gyventojai. Šie apdovanojimai bus rengiami tik kas 4 metus, tiek, kiek trunka vienos Paveldo komisijos kadencija.

 

Iš viso „Paveldo DNR“ gavo net 102 paraiškas, o iš jų vertinimo komisija toliau svarstė 11 paveldo objektų, 11 asmenybių ir 16 iniciatyvų bei darbų. Po intensyvių diskusijų vertintojai kiekvienoje kategorijoje atrinko po 3 nominantus:

 

Asmenybių apdovanojimams atrinkti Art deco ir Amsterdamo mokyklos muziejaus įkūrėjai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius (Kaunas), restauruotų vilų „Loebel“ ir „Maria“ savininkas Dominykas Chlebinskas (Neringos sav.) ir Pumpėnų malūno savininkai Arminas ir Martynas Vareikos (Pasvalio raj.).

 

Objektų apdovanojimams atrinkti A. Iljinienės namas Kaune, Medinės miesto architektūros muziejus Vilniuje ir Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla Alytaus rajone.

 

Iniciatyvų ir darbų apdovanojimams atrinkti Inovatorių slėnis kartu su Arūnu Survila (Zarasų raj.), Raubonių malūnas-karšykla-verpykla kartu su Vaidotu Gikiu (Pasvalio raj.) ir aušrininko Martyno Jankaus sodyba (Pagėgių sav.).

 

Atsižvelgdama į pateiktų nominantų gausą ir tipologinę įvairovę „Paveldo DNR“ vertinimo komisija nusprendė įsteigti papildomas padėkas atskiroms iniciatyvoms, objektams ir žmonėms: meno ir paveldo simpoziumui „Versmės“ (Mažeikių raj.), lietuvių ir lenkų karių kapavietės paieškų ir perlaidojimo iniciatyvai (Elektrėnų sav.), Domui Noreikai ir laboratorijai Aikas Žado (Jonavos raj.), Jurginių tradicijai (Palangos sav.), Jakiškių dvaro savininkei Meilei Zaleckienei (Joniškio raj.), Mažosios Lietuvos tyrinėtojai Nijolei Strakauskaitei (Neringos sav.) ir Antano Strazdo muziejui (Rokiškio raj.).

Laureatai bus paskelbti ir padėkos įteiktos „Paveldo DNR“ apdovanojimų ceremonijoje rugsėjo 29 d., kurie įvyks projekto globėjo – Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose.

 

Apdovanojimus tiesiogiai transliuos „LRT Plius“ televizija.

 

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra LR Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.