Valstybinė kultūros paveldo komisija prisidėjo prie Europos paveldo dienų aktualizavimo

    Pradžia
  • Naujiena
  • Valstybinė kultūros paveldo komisija prisidėjo prie Europos paveldo dienų aktualizavimo

Valstybinė kultūros paveldo komisija, prisijungdama prie Europos paveldo dienų renginių, rugsėjo 16 d. surengė ekskursiją „Paveldas = tvarumas“. Renginys vyko buvusiame amatininkų cecho ir bravoro pastate, Rūdninkų g. 13, Vilniuje, kuriame šiuo metu yra įsikūrusi Valstybinė kultūros paveldo komisija. Lankytojams buvo pristatyta išskirtinio pastato istorija, užstatymo etapai ir buvusios pastato paskirtys. Supažindinta su šalia esančios Vilniaus miesto gynybinės sienos fragmentu, Rūdninkų gatvės raida miesto kontekste. Ekspertai papasakojo apie reprezentacinę menę, joje esančias freskas, atliktą restauraciją. Taip pat pristatyta Valstybinės kultūros paveldo komisijos tapatybė, ankstesnių kadencijų veikla bei iššūkiai, su kuriais susiduria paveldosaugos institucija prižiūrėdama ir tvarkydama pastatą.

 Antroje renginio dalyje buvo pristatyta Valstybinės kultūros paveldo komisijos kuruojama U-PAVELDO duomenų bazė, supažindinta su jos veikimo principais, papasakota apie Lietuvai reikšmingą kultūros paveldą, esantį užsienyje. Taip pat pristatytas Valstybinės kultūros paveldo komisijos projektas „Lietuvos tarpukario modernizmo mokykla ir jos tęstinumo ženklai pasaulio žemėlapyje (duomenų bazės UPAVELDAS aktualizavimas naujais naratyvais ir sklaida)“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto metu duomenų bazėje U-PAVELDAS kaupiama informacija apie Lietuvai reikšmingą kultūros paveldą užsienyje, aktualizuojant Lietuvos tarpukario modernizmo mokyklos tąsą kitose pasaulio šalyse.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos narys architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis pristatė vieną iš tarpukario modernizmo atstovų, žymų lietuvių išeivį architektą inžinierių, Joną Muloką, skaitydamas paskaitą: „Šiaurės Amerikos lietuvių disputas dėl tautinio stiliaus sakralinėje architektūroje“ . Gausus J. Muloko archyvas prieš kelerius metus Valstybinės kultūros paveldo komisijos dėka buvo atgabentas į Lietuvą. Remiantis šiuo archyvu, U-Paveldo duomenų bazė bus papildyta architekto sukurtais objektais.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos informacija ir fotografijos.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė doc. dr. Vaidutė Ščiglienė dėkoja prof. J. R. Glemžai.

 

Urbanistas A. Gučas pasakoja apie Vilniaus miesto gynybinę sieną.

 

Paveldo komisijos pirmininkė sveikina susirinkusius į ekskursiją

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė doc. dr. Vaidutė Ščiglienė sveikina susirinkusius į ekskursiją.

 

Doc. dr. Vaidas Petrulis skaito paskaitą „Šiaurės Amerikos lietuvių disputas dėl tautinio stiliaus sakralinėje architektūroje“.