Kvietimas teikti nominantus pirmiesiems Lietuvos kultūros paveldo apdovanojimams

    Pradžia
  • Paveldo DNR
  • Kvietimas teikti nominantus pirmiesiems Lietuvos kultūros paveldo apdovanojimams

Ar gali apdovanojimą gauti labai senas pastatas? Nuo šiol – taip!

 

Pasaulis vertina tai, kas nauja – naujausi filmai gauna oskarus ir auksines palmės šakeles, muzika – „Grammy“ apdovanojimus, architektai įvertinami už inovacijas, o sportininkai – už naujus rekordus. Tačiau visą tą laiką kažkas kruopščiai rūpinasi praeitimi ir metų metus skiria vieno seno statinio kuo autentiškesniam atkūrimui ar pašvenčia gyvenimą senus dalykus pristatyti kitiems iš naujo. Tas „kažkas“ – tai daugybė nuostabių žmonių visoje Lietuvoje, kurie dažniausiai kantriai, kruopščiai ir deja tyliai, rūpinasi mūsų kultūros paveldo išsaugojimu.
Valstybinė kultūros paveldo komisija nuo pat 1997 m. kaupia informaciją apie kultūros paveldo situaciją kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje. Įvairūs tyrimai parodė tiesioginį ryšį tarp rūpesčio paveldu ir teigiamų ekonominių ir socialinių rodiklių. Todėl labai svarbu kuo plačiau dalintis geraisiais pavyzdžiais, kurie įkvėptų kitus į paveldą žvelgti ne kaip į draudimų rinkinį, o kaip į unikalią galimybę sukuriančią pridėtines vertes.
Nuo šiol Lietuva turės savo paveldo oskarus – Valstybinė kultūros paveldo komisija pristato apdovanojimus „Paveldo DNR“. Jais bus pagerbti labiausiai kultūros paveldo srityje pasižymėję žmonės, geriausiai tvarkomi objektai ir sėkmingiausios iniciatyvos. Šie apdovanojimai bus rengiami tik kas 4 metus – tiek, kiek trunka vienos Paveldo komisijos kadencija, todėl nominantai atrenkami ypač kruopščiai.
Paveldo komisija kviečia prisijungti visus Lietuvos gyventojus, o ypač iš ne didžiųjų miestų savivaldybių, siūlant savo kandidatus „Paveldo DNR“ apdovanojimams. Galbūt kasdien einate pro kultūros paveldo objektą (pastatą, šventovę, pakelės koplytėlę, piliakalnį, ar senovinį parką), kuriuo rūpinamasi, bet mažai kas apie jį žino? Galbūt žinote žmonių, kurie Jūsų manymu daug nuveikė paveldo išsaugojimo srityje, bet yra neįvertinti? Gal girdėjote ar dalyvavote su paveldu susijusiose iniciatyvose, kurios padėjo geriau pažinti paveldo objektą ar laikmetį? Drąsiai siųskite savo kandidatus ir jie gali būti apdovanoti atskiroje atviroje nominacijoje!

Savo nominantus siūlykite el. paštu: apdovanojimai@vkpk.lt iki birželio 23 d.

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.