Kviečiame susipažinti iš arčiau su „Paveldo DNR“ nominantais kategorijoje „Asmenybės”

    Pradžia
  • Paveldo DNR
  • Kviečiame susipažinti iš arčiau su „Paveldo DNR“ nominantais kategorijoje „Asmenybės”

Paveldo komisija kviečia iš arčiau susipažinti su kultūros paveldo apdovanojimų „Paveldo DNR“ nominantais kategorijoje „Asmenybės“:

 

Dominykas Chlebinskas, Vilos “Marija” IR “Loebel” savininkas Juodkrantėje nominuojamas už pavyzdį ir postūmį gaivinant medines vilas Juodkrantėje.

Broliai Arminas ir Martynas Vareikos, Pumpėnų malūno savininkai, Pasvalio rajone nominuojami už sėkmingą malūno atgaivinimo iniciatyvą, kuri įkvėpė ir kitiems projektams.

Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius, Art Deco muziejaus ir Amsterdamo mokyklos įkūrėjai Kaune, nominuojami už pasiaukojamą dviejų butų-muziejų įrengimą savo jėgomis ir lėšomis, bei jų atvėrimą visuomenei.

Šios kategorijos laureatu tapo Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius, Art Deco ir Amsterdamo mokyklos įkūrėjai, Kaune.

 

Specialiosios padėkos skiriamos Domui Noreikai ir laboratorijai “Aikas Žado” Jonavos rajone už originalias restauravimo praktikas Žeimių dvare, vizionieriškumą, atvirumą ir bendradarbiavimo iniciatyvas.

Mažosios Lietuvos tyrinėtojai Nijolei Strakauskaitei iš Neringos savivaldybės už reikšmingą indėlį į Kuršių Nerijos istorijos ir kultūros paveldo tyrinėjimą. Kviečiame daktarę Nijolę Strakauskaitę.

 

Visus „Paveldo DNR“ pristatomuosius vaizdo siužetus galite rasti ir LRT Mediatekoje.

 

Vaizdo siužetus iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

 

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra LR Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.