Paveldo komisijos apdovanojimai „Paveldo DNR“ – jau rugsėjo 29 dieną

    Pradžia
  • Paveldo DNR
  • Paveldo komisijos apdovanojimai „Paveldo DNR“ – jau rugsėjo 29 dieną

Pirmą kartą istorijoje Valstybinė kultūros paveldo komisija organizuoja kultūros paveldo apdovanojimus „Paveldo DNR“. Apdovanojimuose bus pagerbti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos.

2023 m. rugsėjo 29 d., penktadienį, 13:00 val., Lietuvos Respublikos Prezidentūroje įvyks „Paveldo DNR“ apdovanojimų ceremonija, kurios metu bus paskelbti trys laureatai trijose nominacijose – objektų, žmonių ir darbų. Taip pat kultūros paveldo bendruomenės nariams bus įteiktos specialios Paveldo komisijos padėkos.

Šie apdovanojimai bus rengiami tik kas ketverius metus – tiek, kiek trunka vienos Paveldo komisijos kadencija, todėl nominantai atrenkami ypač kruopščiai. Iš viso „Paveldo DNR“ organizatoriai gavo 102 paraiškas, o iš jų vertinimo komisija toliau svarstė 11 paveldo objektų, 11 asmenybių ir 16 iniciatyvų bei darbų. Po intensyvių diskusijų vertintojai kiekvienoje kategorijoje atrinko po 3 nominantus:

Asmenybių nominacijoje atrinkti Art deco ir Amsterdamo mokyklos muziejaus įkūrėjai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius (Kauno sav.), restauruotų vilų „Loebel“ ir „Maria“ savininkas Dominykas Chlebinskas (Neringos sav.) ir Pumpėnų malūno gaivintojai Arminas ir Martynas Vareikos (Pasvalio raj.). Objektų nominacijoje dalyvauja Aleksandros Iljinienės namas (Kauno sav.), Medinės miesto architektūros muziejus (Vilniaus sav.) ir Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla (Alytaus raj.). Iniciatyvų ir darbų nominacijoje atrinkti Inovatorių slėnis kartu su Arūnu Survila (Zarasų raj.), Raubonių malūnas-karšykla-verpykla kartu su Vaidotu Gikiu (Pasvalio raj.) ir aušrininko Martyno Jankaus sodyba (Pagėgių sav.).

Specialiai „Paveldo DNR“ apdovanojimams statulėles sukūrė stiklo menininkas Remigijus Kriukas. Renginio metu pasirodys etnomuzikos kūrėjai ir atlikėjai Donatas Bielkauskas ir Viktoras Rubežas.

Apdovanojimų ceremoniją galės stebėti visi Lietuvos gyventojai tiesiogiai per LRT Plius televiziją.

Žiniasklaidos atstovus dėl vienkartinės akreditacijos prašome kreiptis el. paštu komunikacija@prezidentas.lt

Apdovanojimų steigėjas – Valstybinė kultūros paveldo komisija

Apdovanojimų renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Renginio informacinis partneris LRT

Vaizdo siužetus apie nominantus iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

 

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra LR Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.