Kviečiame susipažinti iš arčiau su „Paveldo DNR“ nominantais kategorijoje „Objektai”

    Pradžia
  • Paveldo DNR
  • Kviečiame susipažinti iš arčiau su „Paveldo DNR“ nominantais kategorijoje „Objektai”

Geri pavyzdžiai įkvepia, todėl Valstybinė kultūros paveldo komisija kviečia susipažinti su rugsėjo 29 d. įvykusių „Paveldo DNR“ apdovanojimų nominantų, laureatų ir padėkų gavėjų pristatomaisiais vaizdo siužetais.

Kategorijoje „Objektai“ nominuoti:

Aleksandros Iljinienės namas Kaune, už išskirtinio Kauno modernizmo architektūros, ką tik įrašytos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą pastato išsaugojimą ir atvėrimą visuomenei.

Medinės miesto architektūros muziejus Vilniuje už autentiškumo išlaikymą restauruojant muziejaus pastatą ir gyvą, konsultuojantį, bei praktišką muziejų.

Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla Alytaus rajone nominuota už vienintelės tokios mokyklos Lietuvoje autentiškumo išlaikymą ir jos unikalios istorijos išsaugojimą ateičiai.

Šios kategorijos laureatu tapo Medinės miesto architektūros muziejus Vilniuje.

Specialiosios padėkos skiriamos Rokiškio rajono Antano Strazdo muziejaus Kamajų bendruomenei už unikalų Antano Strazdo muziejų ir inovatyvius sprendimus.
Joniškio rajono Jakiškių dvaro savininkei Meilei Zaleckienei už energiją ir nuoširdų pasišventimą puoselėjant Jakiškių dvarą, autentiškumo ir istorijos ženklų išsaugojimą.

Visus „Paveldo DNR“ pristatomuosius vaizdo siužetus galite rasti ir LRT Mediatekoje.

Vaizdo siužetus iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
Valstybinė kultūros paveldo komisija yra LR Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.