Kviečiame susipažinti iš arčiau su „Paveldo DNR“ nominantais kategorijoje „Darbai”

    Pradžia
  • Paveldo DNR
  • Kviečiame susipažinti iš arčiau su „Paveldo DNR“ nominantais kategorijoje „Darbai”

Paveldo komisija pristato paskutinę kultūros paveldo apdovanojimų „Paveldo DNR“ kategoriją „Iniciatyvos ir darbai“ ir jos nominantus:

“Inovatorių slėnis” kartu su Arūnu Survila iš Zarasų rajojo nominuojamas už kultūros paveldo ir socialinių inovacijų draugystę.

Raubonių malūnas-karšykla-verpykla kartu su Vaidotu Gikiu iš Pasvalio rajono nominuojami už apleisto malūno prikėlimą naujam gyvenimui išsaugant jo paskirtį.

Aušrininko Martyno Jankaus sodyba Pagėgių savivaldybėje nominuojami už atkaklumą atkurti istorinės sodybos vientisumą.

Šios kategorijos laureatu tapo Raubonių malūnas-karšykla-verpykla kartu su Vaidotu Gikiu iš Pasvalio rajono.

Specialiosios padėkos skiriamos sakralinio meno ir paveldo simpoziumui “Versmės” Mažeikiuose, už tęstinę sakralinio meno, muzikos, žinių ir paveldo šventę Mažeikių rajono ir visos Lietuvos žmonėms.
Lietuvių ir lenkų karių kapavietės paieškų ir perlaidojimo iniciatyvai Elektrėnuose už įrodymą, kad bendras paveldas gali suvienyti Lietuvos ir Lenkijos institucijas bei kariuomenes.
Nematerialaus paveldo tradicijai – Jurginėms – Palangoje, už Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo – savitos Jurginių tradicijos Palangoje atgaivinimą ir puoselėjimą.

Visus „Paveldo DNR“ pristatomuosius vaizdo siužetus galite rasti ir LRT Mediatekoje.

Vaizdo siužetus iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra LR Seimo, LR Prezidento ir LR Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.