Kūrybinis konkursas „Vilnius – UNESCO 25“

Pirmoji pasauliniu mastu pripažinta Lietuvos kultūros vertybė yra Vilniaus istorinis centras, šiais metais švenčiantis įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 25-tąjį jubiliejų. Ir nenuostabu – šis vaizdingos gamtos apsuptyje išsidėstęs senamiestis, kaip didžios kultūrinės bei istorinės vertės miesto formavimosi pavyzdys, nuo seno žavėjo keliautojus, dailininkus, fotografus.

Vilnius iki šiol įdomus ne tik įprastai matomais istoriniais pastatais, jis savyje slepia kur kas daugiau. Ar girdėjote, kad Vilniaus senamiestyje būta šaltinių? O gal girdėjote, kad iki karo Vilnius garsėjo „miestu mieste“? Ar žinojote, kad Vilnius kelis šimtmečius darė didelę įtaką architektūros ir kultūros raidai Europoje, o šiandien atviros senamiesčio aikštės, kadaise buvusios pilnos gyvybės, savyje slepia dar nepapasakotas istorijas? Kai kurių istorinių reliktų nebeliko, kai kurie dar ženklina miesto gatves.

Pasaulio paveldo išsaugojimas ateities kartoms – svarbi užduotis visoms valstybėms ir tautoms, nes bėgant amžiams negrįžtamai prarandama didelė pasaulio vertybių dalis. Mūsų planetos kultūros įvairovė ir savitumas priklauso nuo to, kaip žmonija sugebės išsaugoti tai, ką geriausio yra sukūrusi. Nemaža atsakomybė tenka ir mokytojams. Jie skatinami ieškoti naujų, jaunimui patrauklių mokymo metodų ir priemonių, padedančių suteikti žinių ir ugdyti jaunimą saugoti paveldą.

Kviečiame „įdarbinti“ vaizduotę, žinias ir įprasminti Vilniaus – UNESCO pasaulio paveldo vertybės – istorinius lobynus!

Konkursą organizuoja Valstybinė kultūros paveldo komisija ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

Konkurso partneriai – VšĮ „Gatvės gyvos“, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija

Ką veiksime?

 Sausio 25 d. Vilnius švenčia savo gimtadienį. Tai – puiki proga ne tik pasidžiaugti miestu ir jo pasiekimais, bet ir prisijungti prie tris mėnesius truksiančio kūrybinio konkurso. Gilinsime žinias apie gimtąjį miestą, užduosime daug klausimų, išsiaiškinsime, kodėl Vilniaus senamiestis pagerbtas UNESCO vardu.

Jūsų dalyvavimo paraiškų lauksime iki vasario 22 d. Užpildytas paraiškas siųskite el. paštu anzelika.veziene@vkpk.lt. Paskubėkite! Dalyvių skaičius ribotas!

Vasario 28 d. – kovo 15 d. – edukacinės savaitės Valstybinės kultūros paveldo komisijoje, Rūdninkų g. 13, Vilniuje. Susipažinsime ir diskutuosime apie UNESCO pasaulio paveldą! Kaip reikėtų „skaityti“ pasaulio paveldą? Kas yra vertinga? Ieškosime atsakymų! Protmūšiai-diskusijos bus organizuojamos dalyviams tinkamu laiku. O „Gatvės gyvos“ gidai parodys Jums tokį Vilnių, kokio dar nematėte!

Susipažinus ir įvairiapusiškai išnagrinėjus senamiesčio subtilybes, kovo 18 d. – balandžio 12 d. kviesime Jus „įdarbinti“ vaizduotę ir įprasminti Vilnių – UNESCO pasaulio paveldo vertybę – kūryboje!

Konkursui skirtus kūrybinius darbus kviečiame pateikti iki balandžio 12 d.

Konkursui pateiktus kūrybinius darbus balandžio 15–26 d. vertins organizatorių ir įvairių meno sričių specialistų vertinimo komisija. Iš kiekvienos užduoties ir kiekvienos amžiaus grupės bus išrinkta po du geriausius kūrybinius darbus.

Dalyvių apdovanojimas vyks gegužės 3–4 d. Tarptautinėje kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų parodoje „HERITAS“, kur bus eksponuojami visi dalyvių darbai.

Visiems konkurso dalyviams bus įteikti dalyvavimo diplomai, o geriausių kūrybinių darbų autoriai ir mokytojai bus apdovanoti specialiaisiais prizais.

Birželio 7 d. konkurso nugalėtojai džiaugsis kelione į Kernavę. Aplankysime muziejų, nusifotografuosime ant piliakalnių ir kartu švęsime Kernavės archeologinės vietovės įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 15-tąjį jubiliejų!

Kūrybinių darbų konkursas

Bendri reikalavimai konkurso dalyviams

Konkurse kviečiami dalyvauti Vilniaus miesto ugdymo įstaigų 5–12 klasių moksleiviai.

Konkurse gali dalyvauti tiek pavieniai moksleiviai, tiek moksleivių komandos (ne daugiau 10 moksleivių).

Konkurso dalyviai skirstomi į dvi grupes:
I. Jaunesnio mokyklinio amžiaus dalyviai ( 5–8 klasės).
II. Vyresnio mokyklinio amžiaus dalyviai (9–12 klasės).

Abiems amžiaus grupėms galima pasirinkti vieną iš trijų užduočių.

­­­­­­­­­­­­­­­­­________________________________________________________________________________

Darbus pateikiantys konkurso dalyviai neprieštarauja, kad jų darbai neatlygintinai būtų rodomi viešuose, su projektu susijusiuose renginiuose ir organizatorių internetinėse svetainėse ar socialinių tinklų platformose.

Užduotys:

Fotografijų konkursas „#UNESCO #BePart“

Ar suvokiame save kaip pasaulio paveldo dalį? Fotografijos turi atskleisti dalyvio (-ės) jausminį ir kultūrinį ryšį su Vilniaus istoriniu centru.

Specialieji reikalavimai:

 • Fotografija turi atitikti konkurso temą, būti estetiška.
 • Rezoliucija – ne mažesnė nei 300 dpi.
 • Dydis – ne mažesnis nei 3 MB.
 • Spausdintos fotografijos dysis – 30×45 cm.
 • Vienas (-a) dalyvis (-ė) arba komanda gali pateikti tik vieną fotografiją.
 • Kiekvienas dalyvis (-ė) konkursui privalo pateikti skaitmeninį ir popierinį fotografijos variantus.

Skaitmeninį fotografijos variantą siųskite el. paštu anzelika.veziene@vkpk.lt. Laiške nurodykite fotografijos pavadinimą, autoriaus vardą ir pavardę, amžių, ugdymo įstaigą; darbą kuravusio mokytojo vardą ir pavardę, el. pašto adresą, telefono numerį (jeigu kūrybinis darbas buvo kuruojamas mokytojo).

Spausdinta fotografija pristatoma į Valstybinę kultūros paveldo komisiją, Rūdninkų g. 13, Vilnius arba dėl jų perdavimo organizatoriams galima susitarti su Anželika Vėžiene, tel. 8 613 91 746.

________________________________________________________________________________

 Koliažų konkursas „Vilniaus ženklai“

Su kokiais ženklais tapatinamas Vilniaus senamiestis? Koliažas turi perteikti Vilniaus istorinio centro išskirtinumą ir atskleisti dalyviui (-ei) ar komandai reikšmingus ženklus.

Specialieji reikalavimai:

 • Koliažas turi atitikti šio konkurso temą, būti išbaigtas ir estetiškas.
 • Koliažo parengimui gali būti naudojamos įvairios technikos, dailės raiškos priemonės, fotografijos ir pan.
 • Koliažas pateikiamas A2 formatu.
 • Vienas (-a) dalyvis (-ė) arba komanda gali pateikti tik vieną koliažą.
 • Ant atskiro lapo būtina nurodyti ir su koliažu pateikti koliažo pavadinimą, autoriaus vardą ir pavardę arba komandos dalyvių vardus ir pavardes, amžių, ugdymo įstaigą; darbą kuravusio mokytojo vardą ir pavardę, el. pašto adresą, telefono numerį (jeigu kūrybinis darbas buvo kuruojamas mokytojo). Informacinė kortelė negali būti priklijuota ar kitaip pritvirtinta prie koliažo.

Koliažas pristatomas į Valstybinę kultūros paveldo komisiją, Rūdninkų g. 13, Vilnius arba dėl jų perdavimo organizatoriams galima susitarti su Anželika Vėžiene, tel. 8 613 91 746.

________________________________________________________________________________

 

Vilniaus senamiestį pristatomųjų filmukų konkursas

Kuo Vilnius galėtų būti išskirtinis kitų pasaulio paveldo vietų ir vietovių kontekste? Pristatomasis filmukas turi atskleisti senamiesčio unikalumą ir paskatinti žiūrovą aplankyti šią pasaulio paveldo vietovę.

Specialieji reikalavimai

 • Filmukas turi atitikti šio konkurso temą ir reklaminio filmuko kūrimo struktūrą, būti išbaigtas ir estetiškas.
 • Filmuko formatai: avi, mov, wmv, mp4, mpg. Rezoliucija: 720×576 (4:3), 720×540 (16:9).
 • Filmuko apimtis: ne daugiau nei 100 MB.
 • Filmuko trukmė: ne daugiau 2 min.
 • Filmuko įgarsinimas turi būti lietuviškas, jeigu jis yra įgarsinamas. Filmuke gali būti titrai užsienio kalba.
 • Vienas (-a) dalyvis (-ė) arba komanda gali pateikti tik vieną filmuką.

Filmuką siųskite per WeTransfer el. paštu anzelika.veziene@vkpk.lt. Laiške nurodykite filmuko pavadinimą, autoriaus vardą ir pavardę arba komandos dalyvių vardus ir pavardes, amžių, ugdymo įstaigą; darbą kuravusio mokytojo vardą ir pavardę, el. pašto adresą, telefono numerį (jeigu kūrybinis darbas buvo kuruojamas mokytojo).

________________________________________________________________________________

Kontaktinis asmuo:

Anželika Vėžienė, Valstybinė kultūros paveldo komisija
Rūdninkų g. 13, Vilnius
Tel. 8 613 91 746, el. p. anzelika.veziene@vkpk.lt
www.vkpk.lt

https://www.facebook.com/kulturospaveldokomisija

Paraiška