Edukacinis projektas „Piliakalnių paslaptys“

Kas, kur ir kodėl suvalgė kalnus? Kur Napoleonas pametė kepurę? Kas sieja milžinus su piliakalniais? Ką veikdavo raganos ant piliakalnių? Kodėl žodžius „pil-ietiškumas“ ir „pil-iakalnis“ jungia ta pati šaknis?

Į šiuos ir kitus klausimus sužinosite atsakymus sudalyvavę edukacinėje pamokoje „Piliakalnių paslaptys“, pritaikytoje 1–12 klasių moksleiviams.

2017-aisiais metais Lietuva mini Piliakalnių metus. Piliakalniai – gražu, prasminga ir paslaptinga. Jie reprezentuoja Lietuvą visame pasaulyje, simbolizuoja pagonybės ir krikščionybės tąsą, žymi medinių pilių vietas ir mena senąsias sostines. Lietuvoje priskaičiuojama keturiskart daugiau piliakalnių negu Latvijoje ir šešiskart daugiau negu Estijoje. Kai akis užkliūva už įspūdingų piliakalnių, mintimis nubėgame į praeitį ir nevalingai pradedame mąstyti: kaip senovėje čia gyveno žmonės, ką jie galvojo, ką mylėjo, kada jautėsi stiprūs?

Projektą organizuoja Valstybinė kultūros paveldo komisija

Lektorius – Valstybinės kultūros paveldo komisijos vyr. specialistas-archeologas Artūras Stepanovič

Nemokama paskaita vyks Jūsų mokykloje, kviečiame registruotis el. paštu arturas.stepanovic@vkpk.lt. Daugiau informacijos tel. (8 5) 266 3284.