Europos kultūros paveldo metai 2018 žada tūkstančius renginių

    Pradžia
  • Naujiena
  • Europos kultūros paveldo metai 2018 žada tūkstančius renginių

2018 m. visoje Europoje vyks Europos Sąjungos, nacionalinio, regioninio ir vietos lygmens renginiai, kurių metu džiaugsimės savo kultūros paveldo įvairove. Europos Parlamento ir Europos Tarybos paskelbtų Europos kultūros paveldo metų 2018 tikslas – paskatinti kuo daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Metų šūkis – „Mūsų paveldas: praeities ir ateities gijų pynė“.

Besikeičianti kultūros paveldo samprata ir Europos kultūros paveldo metų iniciatyvos verčia į paveldą pažvelgti kaip į kintantį reiškinį, kuriantį Europos ateitį, formuojantį ne tik mūsų identitetą, bet ir darantį įtaką kasdieniam gyvenimui ir ateičiai. Europos kultūros paveldas – tai mūsų praeitis, dabartis ir ateitis, todėl vienas svarbiausių šių metų tikslų – jaunimo sudominimas šalies tapatybę formuojančiu kultūros paveldu, tuo pačiu suvokiant Europos tautų įvairovę ir ieškant bendrumo.

Daugiau apie Europos kultūros paveldo metus galite sužinote apsilankę svetainėje https://europa.eu/cultural-heritage/about, o susipažinti su Lietuvoje ir kitose Europos šalyse planuojamais renginiais kviečiama adresu https://europa.eu/cultural-heritage/country-links.